İdrar Kaçırma Tedavisi

İdrar Kaçırma Tedavisi

İdrar Kaçırma Tedavisi

AMS 800™ ve Conti10® Protezler; erkeklerde idrar kaçırma tedavisinde kullanılır.

Aşağıda yer alan hastalar ve bakıcılar için özel iletişim formunu kullanarak bizlere tedavi ilgili soruları iletebilirsiniz.

İDRAR KAÇIRMA (ÜRİNER İNKONTİNANS) TEDAVİSİ

AMS 800™ ve Conti10® Üriner Kontrol Sistemi, Artifisyel Üriner Sfinkterdir.

Üriner inkontinans, mesaneden kişinin isteği dışında idrar kaçırması demektir. İdrar torbası kişi kendisi idrar yapmak isteyene kadar idrarı tutmakla sorumlu bir organdır. Bu işlevinde bir hata olduğunda kişi inkontinan olur. İdrar kaçırma her yaşta ortaya çıkabilir ve İdrar Kaçırma Tedavisi için her yaşta insan çözüm arayışına girebilir. Çoğunlukla, çocuklarda, ileri yaşlardaki hastalarda veya bazı kadınlarda ortaya çıkmakla beraber, her yaşta ve her iki cinsiyette de görülebilmektedir.

ABD’ de yaklaşık 12 milyon üzerinde kişinin idrar kaçırma sorunun olduğu ve 60 yaş üzerindeki kişilerin üçte birinin belirli derecelerde idrar kaçırma şikayeti olduğu kabul edilmektedir ve İdrar Kaçırma Tedavisi için çözümler aranmaktadır.. Aynı yaş grubunda, kadınlarda erkeklere oranla idrar kaçırma şikayetleri daha sık olmaktadır. İdrar kaçırmak hayati tehlikesi olan bir olay olmamakla beraber, daha çok sosyal bir problemdir. Kişiye utanç verici, kendine güvenini sarsıcı ve sosyal davranışlarını değiştirici olabilir.

İdrar Kaçırma Tedavisi Seçenekleri

İkontinansın tedavisi, olguya özel olarak neden olan inkontinans tipine göre ayarlanmalıdır.Enfeksiyon gibi basit nedenler kolayca tedavi edilebilir. Urge inkontinans, davranışsal terapi ile veya ilaç tedavisi ile tedavi edilebilmektedir. Prostat büyümesine bağlı idrar kaçırma da cerrahi olarak ve/ veya ilaç tedavisi ile engellenebilmektedir. Stres tipi idrar kaçırma, özel egzersizler, ilaçlar veya cerrahi ( mesane ‘ asma işlemleri’) iletedavi edilebilmektedir.

Şiddetli inkontinans tedavisinde ise altın standart yapay üriner sfinkterdir. Size en uygun tedavi seçeneği için doktorunuza başvurunuz.

Erkeklerde İdrar Tutamama Tedavisi AMS 800 Animasyonu

Hasta idrarını yapmak istediğinde, skrotumda bulunan pompaya bir veya iki kere basar. Kelepçenin içindeki sıvının tamamı boşalarak balona aktarılır ve idrar yapma işlemi başlar. Sistem, kendi iç basıncı ile kelepçeyi 2-3 dakika sonrasında kendiliğinden doldurarak idrar yapma işlemini sonlandırır.

AMS 800™ Artifisyel Üriner Sfinkter

AMS 800™ Artifisyel Üriner Sfinkter

İnkontinans tedavisinde altın standart! AMS 800™, artifisyel üriner sfinkterdir.

ÜRÜN DETAYI

Conti10® Artifisyel Üriner Sfinkter

Conti10® Artifisyel Üriner Sfinkter

İnkontinans tedavisinde altın standart! Conti10®, artifisyel üriner sfinkterdir.

Yasal Uyarı

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan müşteri deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH