Prostat Büyümesi Tedavisi

Prostat Büyümesi Tedavisi

Prostat Büyümesi Tedavisi

Greenlight Lazer ile Prostat Tedavisi

Aşağıda yer alan hastalar ve bakıcılar için özel iletişim formunu kullanarak bizlere tedavi ilgili soruları iletebilirsiniz.

PROSTAT BÜYÜMESİ TEDAVİSİ

Greenlight Yeşil Işık Lazer ile Prostatı Buharlaştırarak Tedavi Etme

Prostat Nasıl Bir Hastalıktır ve Kendini Nasıl Belli Eder?

Öncelikle prostatı bir hastalık olarak tanımlamak yanlıştır. Prostat tüm erkeklerde anne karnından itibaren var olan göz,kulak, karaciğer gibi bir organımızdır.

Erkekte meninin sıvı kısmını yapımından sorumludur.Prostatın bulunduğu konum ve yapısı itibarı ile ister iltihap, ister kanser isterse de yaşla beklenen normal büyüme olsun şikayetler hep benzer şekilde gelişir. Prostat hastalıkları ile ilgili olarak genellikle karşımıza çıkan şikayetler arasında, sık idrara çıkma, idrarın çatal olması, idrar yaparken yanma, idrar yaptıktan sonra mesaneyi tam boşaltamama hissi, gece idrara kalkma ve idrar yapamama sayılabilir.

GreenLight Lazer Tedavisi

Üstün Sonuçlar Üstün Teknolojiyle Elde Edilir

GreenLight Lazer Tedavisi, İyi Huylu Prostat Büyümesi Tedavisi için İdrar Yoluyla Prostat Alınması (TURP) ameliyatına eşit, ancak daha az sorunlu klinik sonuçlar sunmaktadır. 100’den fazla sayıda klinik makale ve yayınlanan 150 çalışma özeti, GreenLight’ın güvenliğini ve etkililiğini kanıtlamıştır: önemli düzeyde TUR sendromu, sıvı emilimi veya kan nakli riski yoktur ve bildirilen sertleşme işlevi bozukluğu örnekleri %1’den azdır.

Daha ayrıntılı bilgi almak için, Prostat Büyümesi Tedavisi olan Greenlight Lazer Tedavisi Klinik Çalışma Özeti (pdf) dosyasını indirebilirsiniz. GreenLight Lazer Tedavisi. Kanıtlanmıştır. Verilere dayanır.

 • 100’den Fazla Yayınlanmış Klinik Makale
 • 135’i Aşkın Yayınlanmış Çalışma Özei
 • Uzun Zamandır Uygulanan Tedavi ve Klinik Geçmiş
 • Tüm Dünyada Tedavi Edilmiş 375.000’ü Aşkın Hasta

Daha az yan etki ve zorlukla İdrar Yolundan Prostatın Alınması (TURP) ameliyatına eşit sonuçlar

 • Çabuk ve önemli oranda akış hızının iyileşmesi,
 • Hafiften başlayarak şiddetli belirtiler gösteren geniş bir hasta yelpazesi,
 • Ek olarak yapılan çalışmalar, bezleri büyük olan, pıhtılaşma önleyici ilaçlar kullanan ve yüksek riskli hastalarda GreenLight kullanımını desteklemektedir,
 • Ayakta tedavi,
 • Prostatın TURP (idrar yolundan alınması) ameliyatıyla tedavisine göre daha az risk taşır ve önemli oranda bir TUR sendromü riski yoktur,
 • Hastalarda % 1’den daha az bir oranda cinsel işlev bozukluğu görülmektedir,
 • Sonda kullanım süresi, ortalama olarak 14 saattir,
 • Tahriş belirtileri, hafif ve kısa sürelidir,
 • Etki süresi beş yıldır,
 • Normal işlere hızlı bir şekilde geri dönme sağlanır.

GreenLight nedir?

GreenLight Lazer Tedavisi Yeni bir Tedavi Standardı Oluşturdu

GreenLight™ Lazer Tedavisi, “İdrar Yolundan Prostat Alınması” (TURP) olarak bilinen geleneksel ameliyat işlemin etkisinin daha az yan etkiyle elde edildiği bir tedavi türüdür.1

GreenLight, prostat büyümesi olan hastaların çoğunluğu için uygundur. Dünyada 375.000’den fazla kez yapılmış olan GreenLight tedavi işlemi, yeni bir tedavi standardı oluşturmaktadır ve bu prostat büyümesi belirtilerinden kurtaran bir standarttır.

Hastaların çoğunluğu, ışınseçerli prostat buharlaştırması (PVP) işleminden birkaç saat sonra evine döner ve de normal ve yorucu olmayan günlük işlerini yapmaya devam edebilir. 3, 4, 11 GreenLight lazer sistemi, İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH) için kesin çözümdür. İdrar yollarınızda artık sorun olmayacak, ödün vermek zorunda olmayacak, artık özgür olacaksınız!

GreenLight Çözümü:

 • İdrar akış hızında iyileşme 5
 • Normal işlere hızlı bir şekilde geri dönme 3
 • Tamamen kansız bir işlem 4, 10
 • %1’den az oranda görülen serleşme işlevi bozukluğu 8
 • Sonda kısa bir süre için takılır veya hiç takılmaz (çoğunlukla 24 saatten az) 4, 10
 • Farklı bir sağlık sorunu olmayan hastalarda ayakta tedavi olanağı 3
 • Belirtiler uzun süre görülmez 4
 • Dünyada 375.000’den daha fazla kez yapılmış bir işlemdir

Greenlight 180W Prostat Lazeri

Greenlight 180W Prostat Lazeri

GreenLight XPS™ sistemi PV (80W) ve HPS (120W) sistemlerinden farklı olarak 180W’a kadar lazer gücü sağlamaktadır. Diğerleri ile aynı güvenlik profiline sahip olmakla birlikte daha güçlü bir lazer ışını ile daha hızlı, geliştirilmiş koagulasyon özelliğine sahiptir.

Fizik kurallarına ve klinik sonuçlar yanı sıra hasta güvenliğinin tedavinin seçiminde temel etmenler olması gerektiği inancına dayanan GreenLight PV® lazer sistemi, İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH) tedavisinde yeni bir tedavi standardı oluşturma yolunu açmıştır.

ÜRÜN DETAYI

Kaynaklar:

Her tıbbi işlemde olduğu gibi, sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu internet sitesindeki açıklamalar, genel klinik çalışmaların sonuçlarına dayanmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi ve risklerle ilgili olarak lütfen üroloğunuza başvurunuz.
1. Bouchier-Hayes DM, Anderson P, Van Appledorn S, Bugeja P, Costello AJ. KTP laser versus transurethral resection: (KTP lazer ve transüretral rezeksiyon yöntemlerinin karşılaştırılması:) early results of a randomized trial. (Rastgele gruplu bir deneyin erken sonuçları.) J Endourol. 2006 Aug;20(8):580-5.
3. Malek RS, Kuntzman RS, Barrett DM. High power potassium-titanyl-phosphate laser vaporization prostatectomy. (Yüksek güçlü potasyum titanil fosfat lazerli buharlaştırma ile prostat alınması.) J Urol. 2000 Jun;163(6):1730-3.
4. Malek RS, Kuntzman RS, Barrett DM. Photoselective potassium-titanyl-phosphate laser vaporization of the benign obstructive prostate: observations on long-term outcomes. (İyi huylu engelleyici prostatın ışınseçerli potasyum titanil fosfat lazer buharlaştırılması: uzun süreli sonuç değerlendirmeleri.) J Urol. 2005 Oct;174(4 Pt 1):1344-8.
5. Malek RS, Barrett DM, Kuntzman RS. High-power potassium-titanyl-phosphate (KTP/532) laser vaporization prostatectomy: (Yüksek güçlü potasyum titanil fosfat (KTP/532) lazerle buharlaştırma ile prostat alınması.) 24 hours later. (24 saat sonra.) Urology. 1998 Feb;51(2):254-6.
8. Yakupoğlu YK, Dönmezer S, Mestci B, Sağlam R, Şimşek US. Successful treatment of BPH over 100 ml with KTP laser. (100 ml’den fazla olan prostatlardaki BPH’nin KTP lazerle başarılı tedavisi.) J Urol 2006 May;175(4 suppl.):463 abstract 1522.
10. Sarıca K, Alkan E, Lüleci H, Taşçı AI. Photoselective vaporization of the enlarged prostate with KTP laser: (Prostat büyümesinin KTP lazerle ışınseçerli buharlaştırılması:) long-term results in 240 patients. (240 hastada uzun süreli sonuçlar.) J Endourol. 2005 Dec;19(10):1199-202.
11. Mueller EJ. A series of 60 Greenlight photoselective vaporization of the prostate (PVP) patients with results equal to standard TURP with much decreased morbidity and much quicker return to full normal unrestricted activity. (Sonuçları standart TURP tedavisiyle aynı, ancak çok daha düşük ölüm oranı olan ve normal sınırsız günlük yaşama çok daha hızlı şekilde döndüren, prostatın ışınseçerli buharlaştırılması (PVP) Greenlight işlemi uygulanmış olan 60 hasta.) 52nd Annual James C Kimbrough Urological Seminar. Jan-16-Jan 21, 2005 Honolulu, Hawaii abstract 41.

Yasal Uyarı

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan müşteri deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH